Nepovedená první třetina znamenala body pro Medvědy

Spartak přivítal na svém ledě třetí tým tabulky Krajské ligy, HC Slavoj český Krumlov.

OLH Spartak Soběslav – HC Slavoj Český Krumlov

4:5 (1:3, 1:1, 2:1)

Branky a asistence: 4. Punčochář (Žákovský), 30. Hraňo (Žákovský, Hák), 44. Hraňo (SN), 59. Žákovský (Hák) – 2. Stodolovský (Gallistl), 7. Řepa, 14. Kadlec (Krcho, Vondřich), 36. Šťastný (Řepa, Malovec), 46. Krcho (Vondřich)

Rozhodčí: Poskočil – Mašek, M. Matoušek.

Vyloučení: 1:6, navíc Křiklán (SOB) 10 min., využití: 1:0, v oslabení: 0:0
Sestavy týmů:
OLH Spartak Soběslav: Křiklán (7.-9. min. Dvořák) – Punčochář, Sládek, Kubeš, Smíšek, Karpíšek L., Skalický – Hák, Žákovský, Hraňo, Vild, Píha, Kučera, Zajíc, Máca
HC Slavoj Český Krumlov: Pícha – Malovec, Čížek, Břečka, Andrýsek, Machálek – Řepa, Šťastný, Fučík, Kadlec, Krcho, Vondřich, Stodolovský, Gallistl, Svěchota

Komentář: Úvodní dějství se našim hokejistům vůbec nepovedlo. Soupeř na nás vlétl a jeho agresivní pohyb nám dělal spoustu problémů. Z nich pak pramenily chyby a to krumlovští hokejisté trestali. První třetinu vyhráli 1:3 a to byl pro nás ještě hodně milosrdný stav. Druhá třetina pak přinesla využitou přesilovku na naší straně a snížení na 2:3, hosté ale ve 36. minutě odskočili zpět do dvoubrankového vedení. Asi nejpovedenější pasáží utkání z našeho pohledu bylo závěrečné dějství. Do hry o body nás vrátil proměněným trestným střílením Martin Hraňo. Hostům se poté podařilo vstřelit trochu spornou 5. branku, když puk jasně přikrytý Martinem Křiklánem vydoloval jeden z hráčů Krumlova a do opuštěné svatyně se nemýlil. Sudí Poskočil branku paradoxně uznal. Spartak to ale nezabalil, v závěru utkání hodně zatápěl Medvědům v jejich obraném pásmu a gólman Pícha měl plné ruce i nohy práce. Z našeho tlaku jsme vytěžili pouze jednu branku, jejímž autorem byl v 59. minutě Honza Žákovský. Závěrečná minuta zápasu pak přinesla Spartaku ještě další možnost, v samostatném úniku byl faulován Martin Hraňo, který pak nařízeném trestném střílení poslal bekhendový blafák do betonu gólmana Píchy. K vyrovnání nevedla ani powerplay a tak všechny body bere Krumlov. Čtyři kola před koncem základní části ztrácí Spartak na osmičku 3 body, za týden v sobotu pak cestuje na horký led do Humpolce.